fbpx

I EDYCJA 2016

O Festiwalu

 

 

 

Witajcie,

 
Skąd wziął się pomysł na organizację Festiwalu Slajdów Podróżniczych na Ekranie Kinowym - PRZEMYŚLne PODRÓŻE?
 
Przemyśl to moje rodzinne miasto, z którego wyjechałem na studia do Krakowa, potem za pracą do Warszawy i do którego wróciłem po wielu latach banicji.
W ciągu kilku ostatnich lat zajmowałem się kompleksowo obsługą projekcji i stroną techniczną takich festiwali slajdowych jak Terra w Warszawie czy OSOTT jeszcze w Szczyrku.Wiele lat współtworzyłem cotygodniowe pokazy slajdów w Warszawie w Kinie Wisła organizowane przez Klub Podróży Jarema. Przyszedł czas, aby zorganizować Festiwal Slajdów Podróżniczych na Ekranie Kinowym w Przemyślu - PRZEMYŚLne PODRÓŻE.
 
Po raz pierwszy w starodawnym grodzie Przemysława będziemy mogli zobaczyć przepiękne diaporamy na ekranie kinowym Centrum Kulturalnym przy ul. Konarskiego 9.
 
Festiwal odbędzie się 1 - 2 (sobota - niedziela) października 2016 roku w godzinach 14:30 - 20:30.
 
Diaporamy będą okraszone komentarzem autorów, jak i muzyką, niejednokrotnie przywiezioną z odległych miejsc.
 
Po każdym pokazie, przedstawieniu czy szoł (nazwa nie jest tu istotna), będzie możliwość na żywo porozmawiania z prelegentem - podróżnikiem, dotknąć go czy też zadać wiele pytań.
 
Podczas pokazów slajdów, poznacie Państwo przyjazne oblicze innych kultur, przyjacielskich mieszkańców - Tambylców, zwyczaje i muzykę odwiedzanych regionów.
 
Bardzo ważną podczas pokazów slajdów są wrażenia widzów, na które składa się wiele elementów: odpowiedni dobór fotografii, oprawa muzyczna czy ciekawy komentarz.
 
Całość sprawia, że Widz wychodzi z pokazu zadowolony i już myśli o następnym pokazie i następnym festiwalu.
 
 
Czy nasze miasto - Przemyśl - potrzebuje imprez tego typu? Nie wiem, mam nadzieję, że tak, że przyjmiecie ten pomysł z entuzjazmem i zaszczycicie nas swoją obecnością. Tylko od Was, Drodzy Widzowie, zależeć będzie, czy ten Festiwal będzie pierwszym i ostatnim, czy też będzie to impreza cykliczna.
 
Przyjezdni którzy pragną zatrzymać się w Przemyślu, mogą skorzystać z licznych miejsc noclegowych, lub zarezerwować je w popularnych wyszukiwarkach, takich jak booking.com, czy nocowanie.pl
 
Impreza jest współorganizowana przez Centrum Kulturalne w Przemyślu przy ul. Konarskiego 9. Jej promotorem i wielkim entuzjastą od samego początku był, jest i mam nadzieję zostanie kierownik Kina - Pan Kazimierz Łysy.
 
Impreza wpisuję się także w Światowe Dni Turystyki organizowane przez Urząd Miasta Przemyśl.
 
 
Tylko od Was, Drodzy Widzowie, zależeć będzie, czy ten Festiwal będzie pierwszym i ostatnim, czy też będzie to impreza cykliczna.
 
 

Grzegorz Baltazar Kajdrowicz